PNF-терапія

Image

PNF-терапія – це один із видів кінезіотерапії, сучасний та ефективний метод відновлення рухової активності після інсульту або травми. Терапія базується на принципах функціональної анатомії та нейрофізіології людини, поєднує мануальну терапію та гімнастику. Головна мета терапії – відновити нервові зв’язки між центрами, що керують рухами і м’язами, які ці рухи виконують.

Як правило, лікарі-реабілітологи складають план лікування для кожного пацієнта індивідуально, враховуючи його фізичний стан, вік. Лікувальна дія допомагає хворому коригувати рухи, міміку. Курс PNF-терапії повертає здатність утримувати рівновагу, відчувати власне тіло.

Замовити консультаціюЗаписатись на прийом

PNF-терапія найкраще працює в таких випадках:

  • Стан після інсульту або черепно-мозкової травми, травми хребта;
  • Зниження м’язової сили (м’язова гіпотонія);
  • Гіпотрофія м’язів;
  • Пошкодження нервів, що супроводжується пошкодженням рухової активності;
  • Контрактури м’язів;
  • Порушення координації ходьби чи рухів;
  • Нервово-м’язових захворювань, наприклад, СМА;
  • Больових синдромах та інших проблемах, що виникають внаслідок ураження центральної та периферичної нервової системи.

Повноцінний курс PNF-терапії можна пройти лише в умовах клініки, де працюють фахівці у галузі реабілітаційної медицини. Нейром’язова активація – це не просто масаж, це метод, що вимагає відповідального професійного підходу. Тільки грамотний ПНФ-терапевт допоможе хворому відновити втрачені функції, м’язові та рухові навички. Дилетант, навпаки, може посилити непросту ситуацію після важкого захворювання, викликати незворотні негативні наслідки.

Протягом кожного сеансу протягом усього курсу лікар-реабілітолог опрацьовує усі групи м’язів. Одночасний вплив на всі м’язові групи, як уражені, так і на здорові, сприяє відновленню моторних функцій. Комплексне опрацювання необхідне, тому що всі м’язові волокна пов’язані між собою, пошкоджений м’яз завжди працює лише разом з іншими.

Протягом усього курсу PNF-терапії пацієнт має відчувати психологічну підтримку. Завдяки їй у хворого з’являється віра у власні сили, бажання працювати над собою, удосконалювати свої рухові навички.

PNF-терапія діє ефективно в комплексі з іншими методами реабілітації пацієнтів.

 Більше дізнатись про PNF-терапію можна на консультації у наших спеціалістів.
Працюємо для Вас за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова 109

Замовити консультаціюЗаписатись на прийом